Aktualności

Nowości Mazdy na salonie w Genewie

data publikacji: 03-09-2018

Na marcowych targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show 2018 Mazda prezentuje aż pięć premier, w tym jedną światową. Gwiazdą stoiska jest nowa Mazda6 w wersji Sport Kombi, której towarzyszą zapierające dech w piersiach koncepty – VISION COUPE i KAI CONCEPT.
Po ubiegłorocznym, jesiennym debiucie nowej Mazdy6 Sedan na targach w Los Angeles, przyszedł czas na światową premierę praktycznej odmiany Sport Kombi. Odsłonięcie tego niezwykle popularnego w polsce modelu miało miejsce 6 marca podczas pierwszego dnia prasowego międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Maździe6 Sport Kombi towarzyszy wspomniana Mazda6 Sedan, która pokazywana jest po raz pierwszy w Europie, oraz – także debiutujące na Starym Kontynencie – koncepcyjne samochody Mazda VISION COUPE i MAZDA KAI. Ostatnią nowością stoiska Mazdy jest technologia SKYACTIV-X – rewolucyjny silnik benzynowy nowej generacji, który trafi do seryjnej produkcji już w przyszłym roku, a do tej pory pokazywany był tylko na salonie samochodowym w Tokio.

Najnowsza Mazda6 realizuje koncepcję „Dojrzałej Elegancji” i wyróżnia się bardziej szlachetnym i wyrafinowanym projektem nadwozia z nowymi reflektorami, zderzakami i powiększonym wlotem powietrza do silnika. Gruntowne zmiany zaszły we wnętrzu samochodu – nowy jest wygląd deski rozdzielczej z elegancko poprowadzonymi horyzontalnymi liniami, które ciągną się od boczków drzwi aż po zestaw wskaźników wyposażonych teraz w ciekłokrystaliczny ekran wyświetlający funkcję prędkościomierza. Zmieniono też fotele wyposażone teraz w opcjonalną funkcję wentylacji. Jednocześnie nowy model wyróżnia zwiększona wydajność układu napędowego SKYACTIV, lepsza dynamika prowadzenia, większa efektywność aerodynamiczna, gruntowne udoskonalenia w dziedzinie NVH (Noise, Vibration and Harshness, czyli minimalizacji hałasu, wibracji i dyskomfortu) oraz znacząco rozbudowane systemy bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

Modele KAI CONCEPT oraz VISION COUPE ujawniają stylistykę przyszłości samochodów Mazdy. Pierwszy z nich to zapowiedź kompaktowego hatchbacka przyszłości, który, oprócz efektownego wyglądu wyrażonego przez ewolucję języka stylistyki KODO – Dusza Ruchu, skrywa technologię SKYACTIV nowej generacji, w tym rewolucyjny silnik benzynowy o zapłonie samoczynnym sterowanym świecą – SKYACTIV-X. Mazda VISION COUPE to z kolei efektowny sedan o linii coupe już uhonorowany nagrodami dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku” i „Samochodu Koncepcyjnego Roku”.

Stoisko Mazdy zlokalizowano w hali 5 w centrum kongresowym Palexpo.
alon samochodowy w Genewie 2018 otwarty jest dla publiczności do 18 marca.

powrót